بجنورد فان و سرگرمی اطلاعیه

بجنورد فان و سرگرمی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

مکان هایی که تا به حال رفته اید در گوشی شما ثبت شده است، آیا می دانستید؟

مکان هایی که تا به حال رفته اید در گوشی شما ثبت شده است، آیا می دانستید؟

تلفن همراه شما لیستی از تمام مکان هایی که تا به حال رفته اید را در حافظه ی خود نگه می دارد و احتمالا شما اصلا از وجود آن خبر ندارید. چه گوشی اندرویدی داشته باشید و چه iOS، تلفن های همراه همگی صاحبانشان را زیر نظر دارند و این اطلاعات را ثبت می کنند. این اطلاعات می توانند به شما یادآوری کنند که کجا بوده اید و یا در چه تاریخی به کدام مسافرت رفته اید. حتی تلفن همراه شما می تواند به شما بگوید در چه روزهایی از هفته باید کجا بروید. با این وجود دانستن اینکه برخی از شرکت های تکنولوژی چقدر اطلاعات در مورد شما دارند کمی عجیب و غریب به نظر می رسد.

مکان هایی که تا به حال رفته اید در گوشی شما ثبت شده است، آیا می دانستید؟

راحت ترین راه برای دسترسی به این اطلاعات از طریق صفحه ی تایم لاین خودتان است که قبلا تحت عنوان Location History شناخته می شد. می توانید به این قسمت وارد شوید و نقشه ای از تمام نقاطی که تا به حال رفته اید را ببینید. این اطلاعات همگی به سفرهای مختلف و تاریخ طبقه بندی شده است.

این سایت از اطلاعات استفاده می کند تا شما را در جریان اخبار قرار بدهد. به عنوان مثال نوتیفیکیشن های Maps شما را از اتفاقات اطراف آگاه می کند. اگر هنوز این گزینه را در حالت روشن قرار ندادید حالا بهترین زمان است.

اگر از گوشی اندرویدی استفاده می کنید تنها با وجود گوشی این روند انجام می شود ولی در گوشی های iOS باید اپلیکیشن جداگانه دانلود کنید. به عنوان مثال گوگل اپ می تواند موقعیت مکانی شما را شناسایی کند و آن را برای گوگل ارسال کند. البته گوگل هم خاموش کردن location information را برای کاربران ساده کرده است. اگر دوست ندارید آن را خاموش کنید می توانید بخشی از اطلاعات مربوط به جایی که رفته بودید را حذف کنید.

مکان هایی که تا به حال رفته اید در گوشی شما ثبت شده است، آیا می دانستید؟

اگر می خواهید کل این سیستم را خاموش کنید باید به گوگل اکانت وارد شوید و بعد Location History را خاموش کنید. از آنجایی که این کار در حساب کاربری خودتان انجام می شود دیگر هیچ وسیله ی دیگری هم نمی تواند اطلاعات شما را دنبال کند. ولی اگر می خواهید بخشی از آن را پاک کنید باز هم به Location History وارد شوید تا روز مشخص و یا مکان مشخصی را پاک کنید. در غیر اینصورت می توانید Delete all history را انتخاب کنید تا تمام جزئیات از بین برود.

اپل هم در گوشی های آیفون چنین امکانی قرار داده است. برای دیدن این لیست به اپ تنظیمات/Setting وارد شوید و بعد به قسمت Privacy بروید. در این صفحه گزینه ای برای سرویس های Location وجود دارد که می توانید از زیر نظر گرفتن خودتان توسط دیگران جلوگیری کنید.

حالا به پایین صفحه بروید و System Services را پیدا کنید. سپس این گزینه را انتخاب کنید و تمام مکان ها را ببینید. در این قسمت کاملا مشخص شده که به کجاها سفر کرده اید و در هر نقطه چند بار بوده اید. مثل گوگل، اپل هم از این اطلاعات برای کمک کردن به شما استفاده می کند. مثلا به شما یادآوری می کند که در ساعت مشخصی از روز از محل کار به خانه برگردید و اگر مسیر شما پر ترافیک باشد به شما هشدار می دهد.

مکان هایی که تا به حال رفته اید در گوشی شما ثبت شده است، آیا می دانستید؟

برخلاف گوشی های اندرویدی که اطلاعات ثبت شده قابل مدیریت هستند در گوشی آیفون این اطلاعات حذف نمی شوند، نمی توانید روی وب آن ها را ببینید و اگر گوشی را عوض کنید آن ها را از دست می دهید. نکته ی مثبت آن می تواند این مسئله باشد که اطلاعات شما برای تبلیغات مورد سو استفاده قرار نمی گیرد.

The post مکان هایی که تا به حال رفته اید در گوشی شما ثبت شده است، آیا می دانستید؟ appeared first on مرجع خبری و فروشگاهی اپل.

مطلب مکان هایی که تا به حال رفته اید در گوشی شما ثبت شده است، آیا می دانستید؟ در سایت بزرگ بجنورد فان و سرگرمی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.