بجنورد فان و سرگرمی اطلاعیه

بجنورد فان و سرگرمی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

شب ها به دفعات برای رفتن به دستشویی بیدار می شوید؟ کمتر نمک مصرف کنید

شب ها به دفعات برای رفتن به دستشویی بیدار می شوید؟ کمتر نمک مصرف کنید

کسانی که شب ها به دفعات از خواب بیدار می شوند تا به دستشویی بروند باید در رژیم غذاییشان تجدید نظر کنند و مصرف نمک را پایین بیاورند. این مشکل که نوکتوریا نام دارد و بیشتر بر افراد شصت سال و یا مسن تر تاثیر می گذارد می تواند خواب را مختل کند و بر زندگی اثر جدی داشته باشد.

شب ها به دفعات برای رفتن به دستشویی بیدار می شوید؟ کمتر نمک مصرف کنید

محققان در تحقیقی که روی ۳۰۰ نفر شرکت کننده انجام شد ثابت کردند که کم کردن مصرف نمک می تواند به کم شدن مقدار ادرار کمک کند. بطوریکه اگر افراد از رژیم غذایی خاصی پیروی کنند ممکن است به مرور زمان علائم کمتری نشان دهند. بررسی روی افرادی انجام شد که مصرف نمک بالایی داشتند و با مشکل خواب دست و پنجه نرم می کردند. به این افراد توصیه شد که مصرف نمکشان را پایین بیاورند. سپس دفعات بیدار شدن برای رفتن به دستشویی از دو بار به یک بار کاهش پیدا کرد.

کاهش تولید ادرار در بدن نه تنها در شب بلکه در روز هم اتفاق افتاد و سبک زندگی شرکت کنندگان بهبود پیدا کرد. جالب است بدانید ۹۸ نفر از شرکت کنندگان این تحقیق از بیشتر از عادت قبلی خود نمک مصرف کردند و در نتیجه در شب به دفعات بیشتر به دستشویی رفتند. البته برای تایید صد در این تحقیق به بررسی های عمیق تری احتیاج است. این تحقیق ادعا می کند که ایجاد تغییرات ساده در رژیم غذایی می تواند در سبک زندگی افراد تاثیرات بزرگ به دنبال داشته باشد. البته علت اصلی ابتلا به نوکتوریا لزوما مصرف بالای نمک نیست. پزشکان علاوه بر این فاکتور ها، مقدار آب مصرف شده پیش از خواب و مشکلات پروستات را هم در نظر گرفته بودند.

مسئله ی بیدار شدن در شب برای رفتن به دستشویی بیش از نیمی از زنان  ومردان سنین بالای پنجاه سال را درگیر خود می کند و این دسته معمولا شبی دو بار بیدار می شوند. این روند می تواند به سیر طبیعی خواب آسیب بزند و استرس و خستگی مفرط به دنبال داشته باشد.

شب ها به دفعات برای رفتن به دستشویی بیدار می شوید؟ کمتر نمک مصرف کنید

آیا نوکتوریا فقط یکی از علائم پیری ست؟

با بالا رفتن سن تعادل هورمونی بدن به هم می ریزد و باعث می شود که در ساعات شب بدن ادرار بیشتری تولید کند. همینطور غدد پروستات در مردان با افزایش سن رشد می کند و به لوله ای که ادرار از آن عبور می کند فشار وارد می کند و در این شرایط در فرد احساس شدید دفع ایجاد می شود. البته نوکتوریا می تواند علل دیگری هم داشته باشد مثل دیابت، مشکلات قلبی و یا آپنه ی خواب.

چقدر نمک مصرف کنیم؟

بهتر است روزانه ۶ گرم معادل ۲.۴ گرم سدیم مصرف کنیم. بهتر است کودکان سنین یک تا سه سال فقط ۲ گرم مصرف کنند و با رسیدن به سن ده سالگی مصرف را تا ۵ گرم بالا ببرند. بعد از ۱۱ سالگی بهتر است ۶ گرم مصرف شود.

چه غذاهایی پر نمک هستند؟

نان و کورنفلکس صبحانه بیشتر از تصورتان حاوی نمک هستند. کالباس، همبرگر و پاستا هم نمک زیادی دارند. بهتر است هنگام خرید مود غذایی مقدار نمک موجود در ۱۰۰ گرم را نگاه کنید. غذاهای پر نمک غذاهایی هستند که در ۱۰۰ گرم بیش از ۱.۵ گرم نمک دارند و معمولا به رنگ قرمز نوشته شده اند.

The post شب ها به دفعات برای رفتن به دستشویی بیدار می شوید؟ کمتر نمک مصرف کنید appeared first on مرجع خبری و فروشگاهی اپل.

مطلب شب ها به دفعات برای رفتن به دستشویی بیدار می شوید؟ کمتر نمک مصرف کنید در سایت بزرگ بجنورد فان و سرگرمی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.