بجنورد فان و سرگرمی اطلاعیه

بجنورد فان و سرگرمی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

ایمیل های فرستاده شده را در اینباکس گیرنده پاک کنید

معمولا ایمیلی که به اشتباه فرستاده می شود را نمی توانید undo کنید. بعضی از سرویس های مخصوص ایمیل گزینه های شبیه به undo دارند. مثلا در Microsoft Outlook دکمه ی Recall قرار داده شده ولی باز هم بیشتر مواقع این دکمه ها اصلا فایده ندارند. پس بهترین کار این است که پیش از فشار دادن دکمه ی send اول مطمئن شوید. چه پیام شما اشتباه فرستاده شده باشد و چه غلط تایپی خجالت آور در آن جا مانده باشد، دیگر نمی توانید آن را پس بگیرید.

ایمیل های فرستاده شده را در اینباکس گیرنده پاک کنید

ایمیلی که فرستاده شده از کنترل شما خارج است

ایمیل فرستاده شده مثل فرستادن نظر روی وبسایت های مختلف نیست. این نظرات معمولا قابلیت ویرایش شدن یا پاک شدن دارند چون روی همان وبسایت ذخیره می شوند ولی هنگام فرستادن ایمیل، یک کپی از ایمیل نوشته شده توسط سرویس مورد نظر به گیرنده می رسد. سرویس گیرنده آن را دریافت می کند و به کاربر نمایش می دهد. هیچ راهی برای پس گرفتن ایمیلی که فرستاده شده وجود ندارد چون یک کپی از آن روی سرور گیرنده ذخیره شده و هیچ کاری از دست شما بر نمی آید.

Microsoft Outlook یک گزینه ی Recall دارد که به شما اجازه می دهد در شرایط خاص ایمیلتان را برگردانید. بقیه ی سرویس ها مثل جیمیل هم دکمه ی Undo Send دارند. یعنی می توانید ایمیلی که به تازگی فرستاده اید را متوقف کنید. البته فشار دادن این دکمه سرعت عمل بسیار بالایی می خواهد.

ایمیل های فرستاده شده را در اینباکس گیرنده پاک کنید

گزینه ی Recall در Outlook چطور کار می کند

Microsoft Outlook در موقعیت های خاص به شما اجازه می دهد ایمیل فرستاده شده را برگردانید. ولی برای این کار شرایط به خصوصی وجود دارد. باید از Microsoft Exchange email system استفاده کنید. به علاوه سرور مورد استفاده ی شما باید همان سرور گیرنده ی ایمیل باشد. شاید این امکان زمانی که برای همکارانتان ایمیل می فرستید به کار بیاید ولی اگر قصد دارید برای کسانی پیام بفرستید که سرور دیگری استفاده می کنند و یا سرویس ایمیلشان با سازمانی که در آن مشغول به کار هستید، متفاوت است فایده ای ندارد.

جالب است طرز کار این گزینه را بدانید. گزینه ی recall به inobox گیرنده پیام می دهند و از سرویس ایمیلی او می خواهد پیامی که به تازگی دریافت کرده را حذف کند. در شرایط عادی اگر شما پیام را نخوانده باشید Outlook آن را سریعا پاک می کند ولی ممکن است گیرنده این گزینه ی سرویس را غیر فعال کرده باشد که در این حالت گزینه ی Recall هیچ فایده ای نخواهد داشت. در واقع سرویس شما خیلی مودبانه از سرویس گیرنده خواهش می کند که ایمیل دریافتی را پاک کند.

ایمیل های فرستاده شده را در اینباکس گیرنده پاک کنید

حالا اگر گیرنده پیام شما را خوانده باشد و بعد شما از این گزینه استفاده کنید، ایمیل دیگری به دست او می رسد که شما قصد داشتید پیام اول را پاک کنید. یعنی هم ایمیل اول و هم ایمیلی که در آن شما تقاضای پاک شدن ایمیل را فرستادید در inbox گیرنده ذخیره می شود. شاید از این ویژگی بتوان برای اصلاح غلط های تایپی و املایی استفاده کرد ولی برای پاک شدن ایمیل اول بهتر است خیلی روی آن حساب نکنید.

ایمیل های فرستاده شده را در اینباکس گیرنده پاک کنید

تاخیر در فرستادن ایمیل و دکمه ی Undo

بعضی سرویس ها به شما اجازه می دهند پس از فرستادن ایمیل Undo را بزنید. به عنوان مثال اگر اشتباه تایپی دیده اید، اشتباه خجالت آور مرتکب شده اید و یا حتی در حالات روحی خاصی پیام را فرستاده اید و حالا پشیمان هستید می توانید از این گزینه استفاده کنید. در واقع نمی توانید ایمیلی که فرستاده شده را برگردانید بلکه هنگام فرستادن ایمیل تاخیر کوتاهی ایجاد می شود.

به عنوان مثال اگر از سرویس جیمیل استفاده می کنید می توانید به قسمت Settings و بعد Lab بروید. حالا Undo Lab را غیر فعال کنید. به این ترتیب بعد از فرستادن ایمیل چند ثانیه فرصت دارید تا آن را برگردانید. جیمیل فرصتی در اختیار شما قرار می دهد که اگر تصمیمتان عوض شد سریع دست به کار شوید.

ایمیل های فرستاده شده را در اینباکس گیرنده پاک کنید

دیگر سرویس ها هم گزینه های مشابهی دارند. به عنوان مثال در Outlook می توانید کلیک گزینه ی Send Immediately When Connected را بردارید. حالا می توانید ایمیل را تا چند دقیقه بعد از فرستادن کنسل کنید. شاید تصور کنید که این امکانات جان شما را نجات می دهند ولی بهتر است خیلی روی آن ها حساب نکنید. حتی در جیمیل هم اگر یک ثانیه دیرتر دست به کار شوید ایمیل برای همیشه فرستاده شده. بهتر است قبل از فشار دادن دکمه ی send مطمئن باشید.

 

The post ایمیل های فرستاده شده را در اینباکس گیرنده پاک کنید appeared first on مرجع خبری و فروشگاهی اپل.

مطلب ایمیل های فرستاده شده را در اینباکس گیرنده پاک کنید در سایت بزرگ بجنورد فان و سرگرمی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.