بجنورد فان و سرگرمی اطلاعیه

بجنورد فان و سرگرمی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

۵ باور غلط درمورد سخت‌افزار کامپیوترهای شخصی که همه گیر شده است

۵ باور غلط درمورد سخت‌افزار کامپیوترهای شخصی که همه گیر شده است

در همه‌ی جنبه‌های تکنولوژی باورهای غلطی رایج می‌شود و به دلیل کم اطلاعی افراد و عدم مراجعه‌ی آن‌ها به منابع معتبر، از بین نمی‌روند. باورهای غلطی که در مورد کامپیوترها و سخت‌افزارشان رایج شده است می‌تواند باعث هدر رفتن هزینه و تن دادن به تلاش‌هایی شود که نتیجه‌ای در بر نخواهند داشت. در اینجا می‌خواهیم به ۵ مورد از رایج‌ترین این باورها در زمینه‌ی سخت‌افزار کامپیوتر بپردازیم.

۵ باور غلط درمورد سخت‌افزار کامپیوترهای شخصی که همه گیر شده است

 

 

باور غلط ۱: حافظه‌ی موقت (RAM) بیشتر همیشه باعث افزایش سرعت کامپیوتر می‌شود.

۵ باور غلط درمورد سخت‌افزار کامپیوترهای شخصی که همه گیر شده است

قطعا داشتن حافظه‌ی موقت بیشتر ضرر خاصی به سرعت کامپیوتر وارد نمی‌کند اما همیشه هم مفید نیست. اضافه کردن حافظه‌ی بیشتر یا خرید کامپیوتری با حافظه‌ی بیشتر، تنها زمانی مفید است که مقدار حافظه‌ی فعلی کمتر از نیاز نرم‌افزار و کار شما باشد. سیستم‌عامل‌های جدید از حافظه‌ی موقت اضافی به عنوان کش استفاده می‌کنند و در حالی که این عمل سودمند است اما باز هم به نوع کاربرد و نیاز بستگی دارد.

بنابراین اگر کامپیوتر شما به عنوان مثال دارای ۸ گیگا بایت حافظه‌ی موقت است و این مقدار با توجه به برنامه‌های نظارتی کافی است، نیازی نیست حافظه‌ی بیشتری خریداری کنید. در این حالت، برای افزایش سرعت کامپیوتر، عمل مناسب آن است که عامل کند کننده (مانند هارد دیسک) را پیدا کنید و روی آن مورد هزینه کنید.

باور غلط ۲: پردازشگر (CPU) با تعداد بیشتر هسته (Core)، همیشه سریع‌تر است.

۵ باور غلط درمورد سخت‌افزار کامپیوترهای شخصی که همه گیر شده است

هنگام بررسی یک پردازشگر مرکزی یا همان CPU که در کامپیوترها، تلفن‌های هوشمند و… استفاده می‌شود، تعداد هسته فقط یکی از عوامل مورد اهمیت است. هر هسته‌ی پردازشگر، یک واحد اجرایی جداگانه است و تعداد بیشتر هسته به کامپیوتر اجازه می‌دهد تعداد بیشتری برنامه را در یک لحظه اجرا کند. اگر برنامه‌ی مورد استفاده‌ی شما دارای یک رشته‌ی اجرایی باشد فقط می‌تواند از یکی از هسته‌های پردازشگر استفاده کند و هسته‌های دیگر بیکار خواهند ماند. در چنین حالتی یک پردازشگر چهار هسته‌ای سریع‌تر می‌تواند برنامه را بسیار بهتر از یک پردازشگر هشت هسته‌ای کندتر جلو ببرد.

حقیقت را بخواهید اکثر برنامه‌های مورد استفاده، هنوز تک رشته‌ای هستند و نمی‌توانند از سایر هسته‌های در دسترس استفاده کنند. بنابراین هنگام خرید یک پردازشگر، تعداد هسته نباید تنها ملاک شما باشد، چه بسا بتوانید یک پردازشگر پرسرعت اما با تعداد هسته‌ی کمتر را با قیمت مناسب‌تری خریداری کنید.

باور غلط ۳: نرم‌افزارهای ۶۴ بیت، همیشه سریع‌تر هستند.

۵ باور غلط درمورد سخت‌افزار کامپیوترهای شخصی که همه گیر شده است

تقریبا همه‌ی کامپیوترها و سیستم‌عامل‌های جدید، از معماری ۶۴ بیتی برخوردارند اما بخش اعظمی از نرم‌افزارهای موجود هنوز بر پایه‌ی معماری ۳۲ بیتی ساخته شده‌اند و به روز رسانی می‌شوند.

اشکال بزرگی در این حالت وجود ندارد، چرا که نرم‌افزارهای ۶۴ بیت الزاما سریع‌تر نیستند. مهم‌ترین ویژگی نرم‌افزارهای ۶۴ بیتی، پشتیبانی از حافظه‌ی موقت بیشتر و امنیت بالاتر است. ویژگی‌های ذکر شده برای نرم‌افزارهای بزرگ و پیچیده، می‌توانند استفاده‌های با ارزشی داشته باشد، اما در دیگر موارد، تفاوتی از نظر سرعت اجرا مشاهده نخواهید کرد.

باور غلط ۴:  همیشه باید، سریع‌ترین پردازشگر و کارت گرافیک موجود را تهیه کنید.

۵ باور غلط درمورد سخت‌افزار کامپیوترهای شخصی که همه گیر شده است

پردازنده‌ها و کارت‌های گرافیک قوی‌تر نیاز به انرژی بیشتری دارند، این مساله برای باتری لپ‌تاپ‌ها می‌تواند بسیار قابل اهمیت باشد. در مورد سیستم‌های خانگی و کامپیوترهای رومیزی که ساعات طولانی روشن هستند، این مساله از جنبه‌ای دیگر اهمیت پیدا می‌کند. چنانچه واقعا به تمام قدرت و امکانات ارائه شده از سوی سخت‌افزار مورد نظر نیاز ندارید، خریداری آن‌ها نه تنها قیمت تمام شده‌ی محصول را بالا می‌برد، بلکه در مصرف برق و باتری نیز اسراف خواهد شد.

باور غلط ۵: کامپیوترهای مک از سیستم‌های مبتنی بر ویندوز گران قیمت‌تر هستند.

۵ باور غلط درمورد سخت‌افزار کامپیوترهای شخصی که همه گیر شده است

اگر در این مقایسه یک سیستم مبتنی بر ویندوز که از سخت‌افزار ضعیفی بهره برده است را در برابر سیستم‌های قدرتمند مبتنی بر مکینتاش قرار دهید، قطعا سیستم‌های ویندوزی ارزان قیمت‌تر هستند.

هنگام مقایسه‌ی کامپیوترهای قدرتمند در هر دو سو و توجه به ویژگی‌های ارائه شده از سوی کامپیوترهای مک خواهید دید، قیمت‌ها چندان تفاوتی ندارند. در بعضی موارد سیستم‌های اپل می‌توانند قیمت‌های بالاتری داشته باشند اما با توجه به کارایی، طراحی و کیفیت ارائه شده، می‌توان نتیجه گرفت که قیمت‌ها تقریبا برابرند.

The post ۵ باور غلط درمورد سخت‌افزار کامپیوترهای شخصی که همه گیر شده است appeared first on مرجع خبری و فروشگاهی اپل.

مطلب ۵ باور غلط درمورد سخت‌افزار کامپیوترهای شخصی که همه گیر شده است در سایت بزرگ بجنورد فان و سرگرمی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.