بجنورد فان و سرگرمی اطلاعیه

بجنورد فان و سرگرمی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

فیس‌بوک به طور مرتب در حال خرید رمز عبور های دزدیده شده، از بازار سیاه است، اما چرا؟

فیس‌بوک به طور مرتب در حال خرید رمز عبور های دزدیده شده، از بازار سیاه است، اما چرا؟

سال ۲۰۱۶ از جهت هک‌های بزرگ و درزهای اطلاعات امنیتی از جمله رمزهای عبور در یادها خواهد ماند. هکرها پس از دست یافتن به اطلاعاتی مانند نام کاربری، پست الکترونیک، رمز عبور و… آن‌ها را برای فروش در بازار سیاه و وب تاریک عرضه می‌کنند. گزارش‌های متعددی رسیده است که فیس‌بوک به طور مرتب این رمزهای عبور را از هکرها خریداری کرده است، این شرکت، هدفش را از چنین کاری، امن نگه داشتن کاربرانش اعلام کرده است.

فیس‌بوک به طور مرتب در حال خرید رمز عبور های دزدیده شده، از بازار سیاه است، اما چرا؟

هک‌های بزرگی در سال گذشته اتفاق افتاد و شرکت‌های رده بالای تکنولوژی را به چالش کشید. این درز اطلاعات برای شرکت‌ها آنقدر ناگوار است که حتی شرکت یاهو پس از آنکه در سال ۲۰۱۴ متوجه هک شدن بیش از نیم میلیارد، حساب کاربری در وب سایت خود شد، خبرش را اعلام نکرد.

رادیو فیس‌بوک : قابلیت پخش زنده صدا به فیس‌بوک افزوده خواهد شد

روزانه بیش از ۱.۳ میلیارد نفر از فیس‌بوک استفاده می‌کنند و حفظ امنیت و جلوگیری از هر گونه حفره‌ و ضعف، نه تنها نیازمند ساختن یک سیستم و نرم‌افزار امن است بلکه باید خطراتی که کاربران را از بیرون فضای فیس‌بوک هم تهدید می‌کند را خنثی کرد. به نظر می‌رسد فیس‌بوک در این زمینه موفق بوده است، این شرکت توانسته است جلوی هر گنه رسوایی امنیتی را بگیرد و نسبت به دیگر شرکت‌های نام‌دار تکنولوژی، خود را متمایز کند. اما رمز موفقیت فیس‌بوک در این کار چه بوده است؟

مدیر ارشد امنیت فیس‌بوک در این زمینه اعلام داشته که ایجاد یک نرم‌افزار امن و بی‌نقص به تنهایی نمی‌تواند کاربران را ایمن  نگه دارد و همچنان خطر هک شدن کاربران و صدمه دیدن آن‌ها وجود دارد.

فیس‌بوک به طور مرتب در حال خرید رمز عبور های دزدیده شده، از بازار سیاه است، اما چرا؟

فیس‌بوک با خرید رمزهای عبور لو رفته از بازار سیاه و مقایسه‌ی آن‌ها با اطلاعات رمز شده‌ی کاربران خودش، سعی کرده رمز عبورهای ضعیف را شناسایی کند و کاربران را از خطر احتمالی هک شدن در امان نگه دارد. متخصصان امنیتی همیشه به کاربران توصیه کرده‌اند از استفاده‌ی یک رمز عبور در سرویسی‌های مختلف خودداری کنند. چرا که بزرگترین روش صدمه زدن به حساب‌های کاربری در اینترنت به دلیل استفاده‌ی یک رمز ثابت در وب‌سایت مختلف روی می‌دهد و با هک شدن یکی از آن‌ها، تمامی حساب‌های مربوط به آن شخص به خطر می‌افتد.

سیستم تایید هویت با استفاده از نام کاربری و رمز عبور در حدود سال ۱۹۷۰ معرفی شد و حالا بعد از گذشت حدود ۴۵ سال، با وجود استفاده‌ی گسترده، آنقدر که احتیاج داریم، امن نیست و نیازمند تغییراتی است.

تحقیقات بر روی رمز عبورهای دزدیده شده و فروخته شده در بازارهای سیاه نشان می‌دهد، هنوز هم  از رمزهای ساده‌ای مانند «۱۲۳۴۵» و «qwerty» استفاده زیادی می‌شود و هکرها برای هدف قرار دادن قربانیان بعدی می‌توانند به راحتی از رمزهای عبور  تکراری، محبوب و ضعیف سوءاستفاده کنند.

فیس‌بوک به طور مرتب در حال خرید رمز عبور های دزدیده شده، از بازار سیاه است، اما چرا؟

تیم امنیت فیس‌بوک علاوه بر روش ذکر شده که برای حذف رمزهای لو رفته به کار گرفته شده است از تایید دو مرحله‌ای، شناسایی تصاویر دوستان و روش‌های دیگری که مبتنی بر یادگیری ماشین و هوش مصنوعی است، در جهت محافظت از کاربران و مسدود کردن حساب‌های هک شده، استفاده کرده است.

استفاده از تایید دو مرحله‌ای یکی از روش‌هایی است که می‌تواند سطح امنیت کاربران را بالا ببرد و سیستم‌های مبتنی بر نام کاربری – رمز عبور را متفاوت از سیستم‌های سال ۱۹۷۰ کند. با فعال سازی این روش، حتی اگر هکر به رمز عبور شما هم دسترسی داشته باشد، قادر نخواهد بود وارد حساب کاربری شما شود.

The post فیس‌بوک به طور مرتب در حال خرید رمز عبور های دزدیده شده، از بازار سیاه است، اما چرا؟ appeared first on مرجع خبری و فروشگاهی اپل.

مطلب فیس‌بوک به طور مرتب در حال خرید رمز عبور های دزدیده شده، از بازار سیاه است، اما چرا؟ در سایت بزرگ بجنورد فان و سرگرمی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.